Osmanlıcı Manifesto

Mustafa Kemal’e “en azından” bu devletin kurucusu olduğu için saygı duymamız gerekirmiş. İyi de bu adam Osmanlıyı yıkarak kurdu bu devleti. Eğer ki, Osman Gazi gibi sıfırdan tesis etmiş olsa yahut da fethederek alsa bu toprakları, dediklerinde …bir nebze de olsa haklı olurlar ! Ama var olan ve Mehmetçiğin düşmandan arındırdığı bir Osmanlı devletini yıktı da kurdu! Bunun neyine saygı duyacağım!

Altı yüz yıllık dünya tarihine bak , bir de şu son yüzyıla bak , şu son yüz yılda akan kanlara bir bak demokrasi diye insanlığı uyutanların icraatlerine iyi bir bak , öyle bir millet idik ki kendi milletimizin hak ve hukukunu koruduğumuz gibi, diğer inançtakı milletleri de korur idik, Camiyi, kiliseyi , havrayı bir arada yaşatmış bir millet iken , kendi milletine bir başını örtme hakkını çok gördük.

Bu sebepledir ki mücadelemiz Kemalizmledir. Tam 88 yıldır Osmanlı Devleti’ne olan sadakat, sevgi ve özlem Osmanlı coğrafyasında yaşamış İslâm camiasından silinememiştir ve silinemeyecektir. Allah c.c. bu millete yakın tarihte hilafeti nasip ettiği gibi birileri istemiyor olsada inşAllah tekrar İslâm sancağını dünyanın heryerinde dalgalandırma şerefine ulaştıracaktır.”

“Ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler hoş görmese de Allah nurunu tamamlayacaktır.” Saf Suresi 8. ayeti

Üstadın dediği gibi;
“Bir kız öğrenciyi, başını örttüğü için tahsil hakkından mahrum etmek, İstiklal savaşı başlarında ve Maraş’ta düşmanlar tarafından başörtüsü çıkarılıp düşürüldüğü için başlayan milli şahlanışın ruhuna tükürmektir”

Davamızın özeti budur.

Reklamlar
  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: