Osmanlı Yeniden Kurulacak

Emperyalistler, elbirliğiyle Osmanlı Devleti’ni parçalayarak yıkıp ardından Amerika’yı en büyük tanrı ilan edeli beri dünyanın dengesi bir türlü geri gelmedi. Kaçan, İstanbul merkezli o denge, kendine yeni merkezler arayıp durdu. Bilmem kaç devr-i âlemden sonra gidecek başka yer bulamadı. Bugün o denge yine Anadolu yollarında.

Devlet-i Âli Osmanî (Aman Allah’ın yazarken, söylerken, düşünürken, hatırlarken bile tüylerim ürperiyor; ağlayasım geliyor. “Allah’ım neden yıkılmasına izin verdin?” diye isyan edesim geliyor. Sen affedicisin… Affet), yeryüzünden haritasal olarak çekildiği günden beri sadece İslâm dünyasında değil bütün dünyada huzur adına hiçbir şey kalmadı. Evet, savaşlar genelde İslâm dünyası merkezli oluyor; ama bunun ceremesini bütün dünya çekiyor.

Osmanlıyı emperyal olarak görenler, geçmişe saplanıp kalmış, bugüne hiç bakmayan zavallılardır. Bugün olup bitenler, açlık ve sefalet, savaş ve gözyaşı, terör ve şiddet Osmanlı’nın yokluğunun acı bir sonucudur. Osmanlı savaşmaktan başka bir şey yapmıyormuş, Anadolu’ya değil sadece Avrupa’ya yatırım yapmışmış, Padişahlar haremlerinden dışarı çıkmıyormuş, ayık gezen padişah neredeyse hiç yokmuş, Gayr-i Müslimlerin zavallı çocuklarını alıp devşirerek yeniçeri yapıyormuş, gericiymiş, mürteciymiş, kadın düşmanıymış, sarayda entrikadan başka bir şey yokmuş… inanın bunlar ansiklopediler dolusu yalanlar ve iftiralar. Üzerinde durmak istediğim esas mesele bu değil. Osmanlılar hiç eleştirilmesin demiyorum; ama dünyada, tarihine bizim kadar yabancı ve düşman başka bir millet yoktur. Bunun en önemli sebeplerinden birisi bizim tarih yapmamıza rağmen tarihi yazmamamızdır. Biz tarihi yaparken başkaları yazıyordu. Ve bizim devletimiz, bir kısım partilerimiz, derneklerimiz, medyamız ne hikmetse o başkalarının (ve o başkaları kesinlikle bize düşmandı, hâlâ düşmanlar) yazdığı tarihi öğretti durdu. Sonuç olarak, geçmişine düşman bir nesil yetiştirmeye çalışıldı; ama bunda tam olarak muvaffak olunamadı. Bu millete yalan yutturmak o kadar kolay bir iş değildir. Mayaları tutmadı; tutmayacak!

Ve bugün artık tüm dünya Osmanlısını geri istiyor. Ortadoğu’dan, Orta Asya’dan, Kafkaslar’dan, Balkanlar’dan vb. Osmanlılara duyulan özlemin dillendirildiği oluşumların haberlerini (müjdelerini) duyuyoruz. Bugün Türkiye’nin en büyük gazetelerinden, televizyonlarından, yazarlarından, akademisyenlerinden, stratejistlerinden, bazı devlet adamlarından aynı cümleyi duyabilirsiniz veya okuyabilirsiniz: “Osmanlı yeniden kurulacak.” Bu, kulağa bir senaryo gibi gelebilir. Öyle sanan; öyle sansın.

Osmanlı yeniden kurulacak. Federal veya üniter, halifeli veya halifesiz, demokratik veya teokratik, kolay veya zor, Amerika’ya rağmen veya Amerika ile anlaşarak, önünde sonunda Osmanlı yeniden kurulacak. İlle de kurulacak.

Bu kaçınılmaz kaderi kimi köşesine sinmiş korkarak bekliyor (geçmişte korkarak bekleyenler korkularının yersiz olduğunu anlamakta gecikmemişlerdi; yine öyle olacak) kimi de alkışlayarak… Sen nerede duruyorsun? Safını belli et!

Kaynak: suleymanaras.blogspot.com/2007/11/osmanl-yeniden-kurulacak.html

About these ads
 1. #1 by polat on 24 Mayıs 2011 - 14:32

  s.a. kardeşim valla çokda güzel söylemişsin dilerim allah c.c. dan osmanlı yeniden küllerinden doğsun ve şu yer yüzündeki fitne fesat terör işgalcilik zinacılık hırsızlık cinayet hak hukuk belmezliliği insana değer vermeyi adaletle yaşamayı tekrar yer yüzünde hakim ve kadim olmasını en az senin kadar bende çok istiyorum inşallah dileğimiz gerçek olur kardeşim allaha emanet ol….

 2. #2 by Osman on 20 Şubat 2012 - 19:00

  Dilerim Cenabı Hak’tan, inşallah OSMANLI tekrar kurulur ve bizi bu terörden, cinayetten, şiddetten kurtarır. Osmanlı bizim kaçınılmaz kaderimizdir. Kurban olduğum Allah, inşallah Osmanlı tekrar kurulur da tüm dünya karşımızda titrer.

 3. #3 by sadi on 31 Ocak 2013 - 19:07

  abi cokguzel hayal ve cok guzelde atmış ve salamıs sın her halde bunları yazarken milli duygularının tavan yaptıgı bi dönem de yazmısın saygılar derbeder

 4. #4 by Melike on 14 Şubat 2013 - 03:06

  Tarihini bilmeyen millet yok olmaya mahkumdur,yaboz derbeder..!

 5. #5 by inan on 05 Nisan 2013 - 22:03

  osmanlı devleti kurulabilir lakin ne bir FATİH ne de bir KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN dünyaya tekrar gelemez ..

  • #6 by osmanlı torunu on 02 Mart 2014 - 16:03

   inan kardeşim bir fatih dünya ya geldi ve şuan Türkiye’yi yönetiyor farkında değilmisin

 6. #7 by recep on 08 Mayıs 2013 - 00:56

  sen önce adam gibi ülkeni kontrol et, analfabet milletini eyit, kabadayi diplomantlarina kibarligi ögret, sonra imparatorluk kur.

  türk ebediyyen batinin kölesi olarak kalicaktir…

  • #8 by osmanlı torunu on 02 Mart 2014 - 16:03

   assiktir lan

 7. #9 by recep br tayip on 08 Mayıs 2013 - 01:02

  osmanlinin yaptiklari pisliklerin acisini daha 10 yil önce (sadece bosnada) 8000 bin bosnali sucsuz insalar ödedi. neden söylermisiniz buna ihticyaz vardi? neden öldü binlerce cocuk, kadin?
  osman beyler balkanlara girdi, caldi yikti müslüman yapmismis sirplari, aa negüzel…
  allah cezalarini verdi, ve inaniyorumki adalet yerini bulacak bu sarikli arap bozmalarinin hepsinin sonu gelir. türk türktür, arapcilik ingiliz ve fransiz yalaka araplara kalsin.

  • #10 by sadece bir insan on 25 Haziran 2013 - 11:39

   osmanlı tüm türk devletlerinin en büyüğüdür hakarete suçlamaya hakkınız yok o devletki dünyada yüz yıllarca adaleti sağladı ama osmanlının ekmeğini yiyen bir basit insan yüzüne yıkıldı aslında türk halkı osmanlıyı kurtarmaya çalıştı başarmıştıda ama kendini ön planda gösteren düzenmaz biri binbir türlü entirikayla yönetime kendi adamlarını koydu ve ekmeğini yediği büyük devlete ihanet etti
   bosna katliamı falan dünyada heryerde eziliyoruz bunun sebebi osmanlı deyil omanlı ve müslümanların kötü tanıtılması bi düşünün hangi devlet kendisinden toprak alan birdevleti kötü tanıtmaz osmanlı olmasa bile çoooooooooooook güzel bir devlet kurulacak kuranda tüm düntanın bir gün müslümanların olucağı yazar rabbim kitabında diyor onun sözünün üstüne söz yoktur o günler yakındır ve bu kurulacak yeni devlet dünyanın gördüğü en büyük devlet olucak okullarda çocuklara hiç kimse düşünmeyi öğretmez sorgulamayı öğretmez sadece neyi düşüneceklerini öğretir bir adam herşeyi yapmış haaaa :) komik tüm avrupaya karşı 1 adam böyle şey olmaz bunu yapan osmanlı halkıdır müslümanlar dinleri dilleri özgürlükleri için savundu vatanı ama kitaplar şiirler yasaklandı cemiler yıkıldı din ve din adamları aşağılandı alfabe deyiştirildi avrupaya yaptı tümyatırımı osmanlı falan demeyin etrafınızda olan tüm osmanlı eserleri yıkıldı kışlaları hanları camileri geriye bir tek osmanlıyı özliyen onu seven yetim halklar kaldı ne acı ki nesillerimiz osmanlının güzelliğini görmeden ölüyor o 1-2 ağaç için eylem yapanlar eski osmanlı şehirlerini bilirlermi meyve bahçeleri güller ve onlarca farklı çiçeklerle dolu sokakları minareden ezan sesi yükselirken rabbine koşan insanları o mutluluğu o sevmediğiniz osmanlı adaletini bilirmisiniz
   siz türkü kürdü lazı çerkezi arabı ve onlarca milleti ayırırken onlar hepimiz osmanlıyız dedi osmanlının elini çektiği gözyaşı ve arayış kendi ülkesinde din ve şerefleri için canlarını veren ecdadın tutsak torunların bekleyişi elbet bi gün zafer getirecektir laikler çok görüne bilir ama sayılarından habersiz okar çok osmanlı hasreti çeken kimse varki tanklarla topla susturduğunuz ama bu böyle gitmez yaşası islam yaşasın osmanlı

  • #11 by osmanlı torunu on 02 Mart 2014 - 16:04

   sen ermeni yada bizans tomumusun osmanlıyı böyle kötülüyorsun

 8. #12 by engin bıçak on 23 Kasım 2013 - 15:25

  yukarıdaki yazıyı yazan arkadaşa sesleniyorum..öncelikle Allahc.c. hesap sormak ve isyan etmekten bahseden biriyle bırak osmanlıyı kurmak yola bile çıkılmaz..belkide bu söylemlerinle imanın dahi tehlikeye girebilir..bunu heyecanına veriyorum ve ve derhal tövbe etmeni istirham ediyorum.
  unutmayın ki hala osmanlının kanını taşımaktayız.inançlı kişilerle bu devlet yeniden kurulacak inşallah..

 9. #13 by İsim on 22 Şubat 2014 - 22:20

  İnşallah Çok Yakındır O Günler Ama Monarşi Olarak Olsun Yeniden Kurulmasının Temelleri Atıldıkdan Sonra Cumhuriyet Silinmeli :)

 10. #14 by cem on 24 Haziran 2014 - 07:53

  Osmanlı İmparatorluğu elbet te kurulmali ve kurulacaktir biz belki gormeyiz ama bizim çocuklar rimiz gorecek inşallah. Bu seferki kuruluşu öyle olmalıdır ki dünya imparatorluğu olmali. Basta abd. ingiltr Rusya italya fransa. Bütün bu devletleri yikabilmek için yanlız bir şey ihtiyaç vardır oda islamiyet. Islamiyeti kendi adamlar indan değil , ehli sunnet alimlerin kitapları ndan öğrenmek lazım dir.

 11. #15 by SERHAT on 12 Ocak 2015 - 15:00

  Osmanlı yeniden kurulsun ama demokrasi temeli üzerine inşa edilsin, ve başına RTE değil Abdülhamit Han’ın torunu geçsin RTE Osmanoğlu DEĞİL Kİ !!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

%d blogcu bunu beğendi: