Osmanlı Yeniden Kurulacak

Emperyalistler, elbirliğiyle Osmanlı Devleti’ni parçalayarak yıkıp ardından Amerika’yı en büyük tanrı ilan edeli beri dünyanın dengesi bir türlü geri gelmedi. Kaçan, İstanbul merkezli o denge, kendine yeni merkezler arayıp durdu. Bilmem kaç devr-i âlemden sonra gidecek başka yer bulamadı. Bugün o denge yine Anadolu yollarında.

Devlet-i Âli Osmanî (Aman Allah’ın yazarken, söylerken, düşünürken, hatırlarken bile tüylerim ürperiyor; ağlayasım geliyor. “Allah’ım neden yıkılmasına izin verdin?” diye isyan edesim geliyor. Sen affedicisin… Affet), yeryüzünden haritasal olarak çekildiği günden beri sadece İslâm dünyasında değil bütün dünyada huzur adına hiçbir şey kalmadı. Evet, savaşlar genelde İslâm dünyası merkezli oluyor; ama bunun ceremesini bütün dünya çekiyor.

Osmanlıyı emperyal olarak görenler, geçmişe saplanıp kalmış, bugüne hiç bakmayan zavallılardır. Bugün olup bitenler, açlık ve sefalet, savaş ve gözyaşı, terör ve şiddet Osmanlı’nın yokluğunun acı bir sonucudur. Osmanlı savaşmaktan başka bir şey yapmıyormuş, Anadolu’ya değil sadece Avrupa’ya yatırım yapmışmış, Padişahlar haremlerinden dışarı çıkmıyormuş, ayık gezen padişah neredeyse hiç yokmuş, Gayr-i Müslimlerin zavallı çocuklarını alıp devşirerek yeniçeri yapıyormuş, gericiymiş, mürteciymiş, kadın düşmanıymış, sarayda entrikadan başka bir şey yokmuş… inanın bunlar ansiklopediler dolusu yalanlar ve iftiralar. Üzerinde durmak istediğim esas mesele bu değil. Osmanlılar hiç eleştirilmesin demiyorum; ama dünyada, tarihine bizim kadar yabancı ve düşman başka bir millet yoktur. Bunun en önemli sebeplerinden birisi bizim tarih yapmamıza rağmen tarihi yazmamamızdır. Biz tarihi yaparken başkaları yazıyordu. Ve bizim devletimiz, bir kısım partilerimiz, derneklerimiz, medyamız ne hikmetse o başkalarının (ve o başkaları kesinlikle bize düşmandı, hâlâ düşmanlar) yazdığı tarihi öğretti durdu. Sonuç olarak, geçmişine düşman bir nesil yetiştirmeye çalışıldı; ama bunda tam olarak muvaffak olunamadı. Bu millete yalan yutturmak o kadar kolay bir iş değildir. Mayaları tutmadı; tutmayacak!

Ve bugün artık tüm dünya Osmanlısını geri istiyor. Ortadoğu’dan, Orta Asya’dan, Kafkaslar’dan, Balkanlar’dan vb. Osmanlılara duyulan özlemin dillendirildiği oluşumların haberlerini (müjdelerini) duyuyoruz. Bugün Türkiye’nin en büyük gazetelerinden, televizyonlarından, yazarlarından, akademisyenlerinden, stratejistlerinden, bazı devlet adamlarından aynı cümleyi duyabilirsiniz veya okuyabilirsiniz: “Osmanlı yeniden kurulacak.” Bu, kulağa bir senaryo gibi gelebilir. Öyle sanan; öyle sansın.

Osmanlı yeniden kurulacak. Federal veya üniter, halifeli veya halifesiz, demokratik veya teokratik, kolay veya zor, Amerika’ya rağmen veya Amerika ile anlaşarak, önünde sonunda Osmanlı yeniden kurulacak. İlle de kurulacak.

Bu kaçınılmaz kaderi kimi köşesine sinmiş korkarak bekliyor (geçmişte korkarak bekleyenler korkularının yersiz olduğunu anlamakta gecikmemişlerdi; yine öyle olacak) kimi de alkışlayarak… Sen nerede duruyorsun? Safını belli et!

Kaynak: suleymanaras.blogspot.com/2007/11/osmanl-yeniden-kurulacak.html

Reklamlar
 1. #1 by polat on 24 Mayıs 2011 - 14:32

  s.a. kardeşim valla çokda güzel söylemişsin dilerim allah c.c. dan osmanlı yeniden küllerinden doğsun ve şu yer yüzündeki fitne fesat terör işgalcilik zinacılık hırsızlık cinayet hak hukuk belmezliliği insana değer vermeyi adaletle yaşamayı tekrar yer yüzünde hakim ve kadim olmasını en az senin kadar bende çok istiyorum inşallah dileğimiz gerçek olur kardeşim allaha emanet ol….

 2. #2 by Osman on 20 Şubat 2012 - 19:00

  Dilerim Cenabı Hak’tan, inşallah OSMANLI tekrar kurulur ve bizi bu terörden, cinayetten, şiddetten kurtarır. Osmanlı bizim kaçınılmaz kaderimizdir. Kurban olduğum Allah, inşallah Osmanlı tekrar kurulur da tüm dünya karşımızda titrer.

 3. #3 by sadi on 31 Ocak 2013 - 19:07

  abi cokguzel hayal ve cok guzelde atmış ve salamıs sın her halde bunları yazarken milli duygularının tavan yaptıgı bi dönem de yazmısın saygılar derbeder

 4. #4 by Melike on 14 Şubat 2013 - 03:06

  Tarihini bilmeyen millet yok olmaya mahkumdur,yaboz derbeder..!

 5. #5 by inan on 05 Nisan 2013 - 22:03

  osmanlı devleti kurulabilir lakin ne bir FATİH ne de bir KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN dünyaya tekrar gelemez ..

  • #6 by osmanlı torunu on 02 Mart 2014 - 16:03

   inan kardeşim bir fatih dünya ya geldi ve şuan Türkiye’yi yönetiyor farkında değilmisin

 6. #7 by recep on 08 Mayıs 2013 - 00:56

  sen önce adam gibi ülkeni kontrol et, analfabet milletini eyit, kabadayi diplomantlarina kibarligi ögret, sonra imparatorluk kur.

  türk ebediyyen batinin kölesi olarak kalicaktir…

  • #8 by osmanlı torunu on 02 Mart 2014 - 16:03

   assiktir lan

 7. #9 by recep br tayip on 08 Mayıs 2013 - 01:02

  osmanlinin yaptiklari pisliklerin acisini daha 10 yil önce (sadece bosnada) 8000 bin bosnali sucsuz insalar ödedi. neden söylermisiniz buna ihticyaz vardi? neden öldü binlerce cocuk, kadin?
  osman beyler balkanlara girdi, caldi yikti müslüman yapmismis sirplari, aa negüzel…
  allah cezalarini verdi, ve inaniyorumki adalet yerini bulacak bu sarikli arap bozmalarinin hepsinin sonu gelir. türk türktür, arapcilik ingiliz ve fransiz yalaka araplara kalsin.

  • #10 by sadece bir insan on 25 Haziran 2013 - 11:39

   osmanlı tüm türk devletlerinin en büyüğüdür hakarete suçlamaya hakkınız yok o devletki dünyada yüz yıllarca adaleti sağladı ama osmanlının ekmeğini yiyen bir basit insan yüzüne yıkıldı aslında türk halkı osmanlıyı kurtarmaya çalıştı başarmıştıda ama kendini ön planda gösteren düzenmaz biri binbir türlü entirikayla yönetime kendi adamlarını koydu ve ekmeğini yediği büyük devlete ihanet etti
   bosna katliamı falan dünyada heryerde eziliyoruz bunun sebebi osmanlı deyil omanlı ve müslümanların kötü tanıtılması bi düşünün hangi devlet kendisinden toprak alan birdevleti kötü tanıtmaz osmanlı olmasa bile çoooooooooooook güzel bir devlet kurulacak kuranda tüm düntanın bir gün müslümanların olucağı yazar rabbim kitabında diyor onun sözünün üstüne söz yoktur o günler yakındır ve bu kurulacak yeni devlet dünyanın gördüğü en büyük devlet olucak okullarda çocuklara hiç kimse düşünmeyi öğretmez sorgulamayı öğretmez sadece neyi düşüneceklerini öğretir bir adam herşeyi yapmış haaaa 🙂 komik tüm avrupaya karşı 1 adam böyle şey olmaz bunu yapan osmanlı halkıdır müslümanlar dinleri dilleri özgürlükleri için savundu vatanı ama kitaplar şiirler yasaklandı cemiler yıkıldı din ve din adamları aşağılandı alfabe deyiştirildi avrupaya yaptı tümyatırımı osmanlı falan demeyin etrafınızda olan tüm osmanlı eserleri yıkıldı kışlaları hanları camileri geriye bir tek osmanlıyı özliyen onu seven yetim halklar kaldı ne acı ki nesillerimiz osmanlının güzelliğini görmeden ölüyor o 1-2 ağaç için eylem yapanlar eski osmanlı şehirlerini bilirlermi meyve bahçeleri güller ve onlarca farklı çiçeklerle dolu sokakları minareden ezan sesi yükselirken rabbine koşan insanları o mutluluğu o sevmediğiniz osmanlı adaletini bilirmisiniz
   siz türkü kürdü lazı çerkezi arabı ve onlarca milleti ayırırken onlar hepimiz osmanlıyız dedi osmanlının elini çektiği gözyaşı ve arayış kendi ülkesinde din ve şerefleri için canlarını veren ecdadın tutsak torunların bekleyişi elbet bi gün zafer getirecektir laikler çok görüne bilir ama sayılarından habersiz okar çok osmanlı hasreti çeken kimse varki tanklarla topla susturduğunuz ama bu böyle gitmez yaşası islam yaşasın osmanlı

   • #11 by Faruk ertunç on 30 Ocak 2017 - 12:17

    Daha yazdığının altına adını yazamayacak kadar yüreğin yok kardeşim…

  • #12 by osmanlı torunu on 02 Mart 2014 - 16:04

   sen ermeni yada bizans tomumusun osmanlıyı böyle kötülüyorsun

 8. #13 by engin bıçak on 23 Kasım 2013 - 15:25

  yukarıdaki yazıyı yazan arkadaşa sesleniyorum..öncelikle Allahc.c. hesap sormak ve isyan etmekten bahseden biriyle bırak osmanlıyı kurmak yola bile çıkılmaz..belkide bu söylemlerinle imanın dahi tehlikeye girebilir..bunu heyecanına veriyorum ve ve derhal tövbe etmeni istirham ediyorum.
  unutmayın ki hala osmanlının kanını taşımaktayız.inançlı kişilerle bu devlet yeniden kurulacak inşallah..

  • #14 by Faruk ertunç on 30 Ocak 2017 - 12:45

   Size laik,özgürlükçü,demokratik,sosyal hukuk devleti çok geliyor demekki.zamanımızda hac farizesine deve ile gidermisin üç ayda…uçağa biner üç saatte varırsın mekkeye.hukuk yerine,bir kişinin vur ol namerdin kellesin dediğinde , senin kelleni koparacak bir rejimi özlüyorsun.hak yerine batılın yanındasın.benden başkasına tabi olma diyen Allah’ın yerine; devlet gibi,kişi gibi putların peşine düşmüşşünüzde farkında değilsiniz .laiklik ,insanın allahtan başka her şeye karşı hür olması demektir. tir.allahtan başkasına sorgulanmamak,yargılanmamak ve cezalandırılmamak demektir.zaten kullarına karşı bunları uygulama yetkisini yüce Allah,peygamberi Muhammet Mustafa’ya bile vermedi.meclisin duvarına hakimiyet kayıtsız şartsız rte nindir diyemi yazacaksınız kardeşlerim?..

 9. #15 by İsim on 22 Şubat 2014 - 22:20

  İnşallah Çok Yakındır O Günler Ama Monarşi Olarak Olsun Yeniden Kurulmasının Temelleri Atıldıkdan Sonra Cumhuriyet Silinmeli 🙂

 10. #16 by cem on 24 Haziran 2014 - 07:53

  Osmanlı İmparatorluğu elbet te kurulmali ve kurulacaktir biz belki gormeyiz ama bizim çocuklar rimiz gorecek inşallah. Bu seferki kuruluşu öyle olmalıdır ki dünya imparatorluğu olmali. Basta abd. ingiltr Rusya italya fransa. Bütün bu devletleri yikabilmek için yanlız bir şey ihtiyaç vardır oda islamiyet. Islamiyeti kendi adamlar indan değil , ehli sunnet alimlerin kitapları ndan öğrenmek lazım dir.

 11. #17 by SERHAT on 12 Ocak 2015 - 15:00

  Osmanlı yeniden kurulsun ama demokrasi temeli üzerine inşa edilsin, ve başına RTE değil Abdülhamit Han’ın torunu geçsin RTE Osmanoğlu DEĞİL Kİ !!!

 12. #18 by Vedat on 07 Mayıs 2015 - 23:18

  İnşallah Kurulur Bazen bende çok üzülüyorum Allahım Mustafa kemal’i neden bize musallat ettin yarabbi onun yüzünden yüzbinler dinlerinden habersiz ölüyorlar Yarabbi İslam Ümmetine yardım eyle,Müslümanları muhafaza eyle Allahım AMİN.Allahım Osmanlı imparatorluğunu yeniden kur Yarabbi.

 13. #19 by Eren Seçgin on 14 Haziran 2015 - 19:13

  Garındaşım . Peygamber Efendimiz (s.a.v) : Türkler Cihan`ı İki Kez Yönetecektir. Diye Bizi Müjdeledi. İnşallah , Bi`İznillah Devlet-i Aliyye-yi Osmaniyye Tekrardan Kurulacaktır. Rabbim Bize Bunları da Görmeyi Nasib Eder İnşallah! Hayırlı Günler Garındaşlarım.

 14. #20 by Yaman on 25 Kasım 2015 - 00:15

  Şüphesiz Allah’ın dediği olur,bizler ne olur deriz,nede olmaz deriz,en doğrusunu Allah bilir,zira osmanlı ölmemiştir tıpkı şehit gibi,gazi gibi,bayrak gibi,toprak gibi,vatan gibidir,islamı yücelten yayan ilim ve irfanla süsleyen orduyu edeple izaya getiren,el büktüren,Allah diyen osmanlı ölmemiştir.Zira osmanlının yolundan gitmeye gayret gösterin ki dil uzatanlara ibret olsun.Nice islami alimi barındıran yaşatan güzel kullar halen yaşıyorsa elbetteki sır perdesinden göz kırpıyordur,bu perdenin ardını yaşayan kimseler elbet vardır,eğer sapkınsan körsen ne kadar yazsak ne kadar anlatsak ne görür ne işitir nede bilirsin,hem sözle hemde yakından uzaktan oyun bozanlardan olmuşsun.Bu yüzden bu yorumun altına ters cevap verenler olursa bilsinki yazdıklarımın kıyasından farkı yoktur.Zira yine tekrar ederki bozgunculuk fitne ortalık karıştırma birbirine katma küfür eylemleri birçok tehlikeli haller barındırabilirler.Bu nedenle osmanlının kalbi TÜRKİYEDİR.İçinde yaşıyorsan ey düşman bir mikrop gibisin çekil git iman bilmez islam bilmez din bilmez aşk bilmez insanlık bilmez ne soyu nede vatanı yoktur,zira buralar senin sonun olacaktır.

 15. #21 by eda keleş on 24 Aralık 2015 - 20:23

  yanlız benim soyum hanedandan gelmeyim yani tahta abim çıkcak

 16. #22 by Oğuz Han on 08 Ocak 2016 - 22:05

  “Uzaklarda görünen güzel günlere inat! Satılmış tarihçi, gazeteci, sanatçı, siyasetçi, çağdaş ve aydınlara rağmen! Yeniden OSMANLI!”

  Kurmuş olduğun cümlelerdeki mantık hatalarını göz önünde bulundurursak ve bırak o “tüm dünyayı” daha biz bile kendi halkımız bile istemiyorsak o osmanlı hiç kurulmaz. Osmanlı çağının en güçlü imparatorluk devletiydi. Tam anlamıyla mükemmeldi fakat daha sonraki zamanlara baktığımızda bu durumla tam olarak zıtlaşan, avrupanın ve rusyanın açık pazarı haline gelmiş, ekonomisi çökmüş, yarı sömürge bir devlet görüyoruz. Sebebi ne mi? Sebebi çağa ayak uyduramamış olması yani çağdaş olmaması. Ordunun kullandığı silahlar bile o yılın 7 yıl öncesinde kullanılmaya başlamış eski silahlardı ayrıca o silahlar da ingilizlerden borçla alınmış. Bir ülkede aslında her zaman en önemli şey ekonomidir. Para varsa o ülkeye bir şey olmaz. Ekonomi dediğimde aklınıza usd euro falan gelmesin. Her ülkenin devlet hazinesi vardır. Herşey bu hazineye bağlıdır. Bahsettiğim şey altın. Atatürk bir çok zekice savaş tazminatı istemlerinde bulunmuş, bir çok maden açtırtmış ve birçok ticari anlaşma yapıp devlet hazinesini aniden aşırı zengin etmiştir. Böylece ülke hızla kalkınıp güçlenmiştir. Ülkede önemli olan ikinci şey ise eğitimdir. Bilindiği gibi çağdaş olmayan bir ülkede devlet ve halk yararına bir ekonominin olmayacağı gibi eğitimin de hiçbir faydası olmayacaktır. Üçüncü en önemli faktör, Ordu. Devlet ekınomik açıdan zarardaysa ordusu da zayıf olur. Asker için yemek maaş ve techizat lazım. Bunlar için de para lazım. Para nereden çıkacak? Devlet hazinesinden. Devlet hazinesi boş? Ne olacak. İngilizlerden 10yıl önceden kalma silahları borçla alacağız. Bilmem tanıdık geldi mi ;). Bakın kurulmuş güzel mi güzel cennet gibi bir vatanımız var ülkemiz var. Madem Osmanlı istiyorsun en azından hatalardan ders al da çağdaş olacağız aydın olacağız osmanlıyı daha güçlü halde kuracağız de. Siz de o da yok! Osmanlıyı kuracaz diye didindiniz durdunuz bu ülkeyi batırıyorsunuz. Aynı topraklarda osmanlıyo kurdunuz adamlar size 1.dünya savaşında ihanet etmiş, altından tuvaletlerinde oturuyorlar altından lavabolarında özel üretim sabunlarıyla ellerini yıkıyorlar. Size topraklarını mı verecekler. Hiçbir şey değişmeyecek aksine daha beter olacak. Bu ülke için çabalamak tabiki daha mantıklı. Bu ülkeyi son dönemindeki gibi değil de altın çağındaki gibi bir Osmanlı kadar güçlü kılabiliriz. Hatta daha da güçlü olabilir. Ulusun adı farketmez, halkı aynı oldukça. Arapalar ermeniler bulgarlar macarlar… Hepsi ihanet etti. Bir tek bu vatan bizim yanımızdaydı bunu unutmayın. Şimdi bu vatanı bırakıp bize ihanet etmişlerin bize katılacağını düşünerek yeni bir devlet kurma fikri çok trajekomik. Ayrıca Osmanlı tüm türk devletleri içinde en büyüğü değildir. Birisi yazmış belirtmeden duramadım. Osmanlı en büyük imparatorluklardandı ama buna rağmen daha büyük ve güçlü olanları var. Biraz araştırsanız anlarsınız.

  Elhamdülillah Müslümanım, Laikim, Atatürkçüyüm, Türküm, T.C. Vatandaşıyım

  Ne Mutlu Türküm Diyene!

  Ey türk gençliği! Birinci vazifen Türk İstikbalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafa etmektir!

  • #23 by şakşuka on 26 Ocak 2016 - 15:06

   ALLAH’NA GURBAN GARDAŞ

 17. #24 by şakşuka on 26 Ocak 2016 - 15:10

  Bİr italyan bir yunan bir ermeni birde TEMEL varmış. İtalyan romayı kurmuş. yunan bizansı kurmuş TEMEL OSMANLI yı kurmuş . ermenide hani bana hani bana demiş :))

 18. #25 by seyfi bey on 08 Mart 2016 - 16:52

  bazıları ki osmanlıya laf ederek gafil ve zındık olduklarını belli etmiş onlar bilmezler ki şimdi orta doğu afrika asya avrupa osmanlı hakim olduğu topraklardaki insanlar osmanlı adaletine muhtaçlar

 19. #26 by Şükrü on 29 Kasım 2016 - 22:52

  Allah razı olsun kardeşim çok güzel yazmışsın ama bir sözün var “Allah’ım Osmanlı’nın yıkılmasına neden izin verdin” bende aynen böyle düşünüyordum. Allah en büyük ve aynı zamanda en zeki yani zeki olarak sınırı aşmıştır. Peki Allah osmanlının yıkılmasına neden izin verdi diye çok düşündüm ve sonunda hz. Mehdi aklıma geldi. Mehdi (a.s.)islam ülkelerini bataklıktan kurtararak dünyayı yönetmesini sağlayacak. Ahir zamandayız. Bana göre ve dünya üzerindeki büyük alimlerimize göre islam aleminin lideri Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra hz. Mehdi’dir. Bana göre şu anda hayatta. (Fethullah Gülen serefsizinden bahsetmiyorum. O çakma deccal)

 20. #27 by fatih on 12 Mayıs 2017 - 21:05

  Allah’ın izniyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: